Jak jsem našla, co mi sluší a ušetřila peníze

Znáte ten pocit, když stojíte před přeplněnou skříní a nemáte co na sebe? Já ano. Nic příjemného. Tak ráda bych kombinovala, skříň je plná různých kousků, ale je jich tolik, že nemám o nich vůbec přehled.
Za tu dobu, co jsem na rodičovské dovolené moje oblékání soustavně upadalo. Podřídila jsem se pohodlnosti a nutnosti faktu, že jdu přece jenom na pískoviště a že budu muset občas to špinavé dítě od bláta poponést a je tedy škoda se nějak šňořit. Jenže toto myšlení se pak zakořenilo tak, že jsem už nic jiného než obnošené džíny skoro neoblékla.

Prázdná skříň a mít co na sebe – nový impulz

Vždycky jsem si přála mít poloprázdnou skříň, ve které je vše krásně přehledně srovnané a přitom mám možnost nakombinovat spoustu modelů, které mi lichotí a cítím se v nich dobře.
Pocit, že něco není úplně v pořádku nastal, když jsem zjistila, že do některé částí skříně vůbec nezavítám a už si ani nepamatuji, co tam mám, že ty moje krásné šatičky leží ladem a je to škoda. A další impulz mi dal můj muž, když mi daroval k Vánocům peněžní obnos určený na nákup oblečení. To už byl závazek, jak s tím naložit, jak koupit opravdu něco, co mi bude slušet a přitom odpovídat mému stylu.

Na radu k profesionálce – nákupy jako AHA zážitek

Rozhodla jsem se, že tentokrát nebudu riskovat a raději se svěřím profesionálce.

Oslovila jsem profesionální stylistku, se kterou měly moje sestřenky dobré zkušenosti. Přečetla jsem si předem i všechny rozhovory s ní, prostudovala její webovky, abych věděla, jaké má názory a nešlápla vedle.
Vyrazily jsme na nákupy. Žaneta mě nejdříve vyzpovídala. Potřebovala zjistit, co bych chtěla, kam budu svůj šatník nosit, a v neposlední řadě, kde cítím své komplexy…A pak mi pomohla sestavit můj nový styl během tří hodin. Dala mi totiž základ pro kombinace a ukázala mi, jak na to. Přizpůsobila se mému rozpočtu, mým potřebám, dodala mi sebevědomí a názorně předvedla, co mi sluší.


Přinesla mi třeba džíny, u kterých jsem nikdy ani ve snu nepomyslela, že by zrovna tento střih byl pro mě vhodný. Našla mi modely, na které bych asi sbírala dlouho odvahu. Největší překvapení pro mě bylo, když mi ukázala, že nemám zapovězené ani kraťasy, které jsem neměla v šatníku mnoho let.

Viděla mě optikou profesionálky, která ví a vybírá s jistotou.

Na konci našeho nakupování jsem měla hlavu jako balón. Ale doma jsem si nové modely vyzkoušela a prošla si tu svou skříň. Základ jsem měla od Žanety a najednou jsem objevovala ty své kousky a jejich kombinace, které jsem dříve vůbec neviděla. Já mám co na sebe! To bylo poznání, které jsem nečekala. Nemusím překopat celý šatník, mám už s čeho vybírat, když vím, co k sobě patří.
S revizí jsem pár věcí vyhodila. Byly to fosílie, které ležely a ležely a vím, že bych je už nikdy neoblékla ani s novým základem. Uvolnilo se mi místo ve skříni a já začala VIDĚT. Začala jsem si všímat outfitů kolem sebe, všímala jsem si oblečení herců ve filmu, zákazníků v kavárně, modelek v časopisech, ….inspirace číhala všude. Žaneta mi otevřela oči.

Nákup se stylistkou se vyplatí

Moje zkušenost, jak už víte, byla veskrze pozitivní. Shrnula bych ji v pár bodech. Služby stylistky se vám vyplatí, když:

Hledáte svůj styl, ve kterém se chcete cítit dobře a bude vám slušet, lichotit vaší postavě i věku
Nemáte co na sebe a současně máte přeplněnou skříň věcmi, do kterých jste investovali nemalé peníze a nenosíte je
Chcete změnu, chcete oblečení, které budete nosit, chcete oblečení umět kombinovat
(Ne)máte vysoký rozpočet na nákupy oblečení, stylistka si umí poradit a jít do těch správných obchodů, nakoupí s vámi klidně v sekáči anebo něco luxusnějšího
– Chcete udělat revizi šatníku, i to jsou služby stylistky
Neznáte “své” barvy a střihy, které vám sluší
– Máte komplexy ze své postavy a inklinujete k zahalování a to i svých předností, protože je prostě nevidíte
– Máte pocit, že oblékání je moc velká věda, na poli módy se cítíte nejistí
Nemáte odvahu zkoušet i něco jiného a tak se držíte stereotypu, který vám ve výsledku nevyhovuje
Chcete slyšet pravdu o tom, co vám (ne)sluší, kamarádka vám většinou neřekne, že tento model fakt nééé, vypadáš v tom děsně
Chcete nakupovat s někým, kdo vás vidí s odstupem a umí naslouchat, je to i hodně o psychologii

Náklady versus výnosy

Ano, služba stylistky stála nějakou tu tisícovku, ale na druhé straně mi přinesla velkou úsporu v tom, že všechno oblečení a boty, které jsme nakoupily už nosím, cítím se v tom příjemně, mám představu, co dalšího si do šatníku pořídím tak, aby mi to ladilo. Ušetřila jsem i spoustu času, protože jsme smysluplně využily pouhé tři hodiny k položení nového základu mého šatníku. Kdybych to vzala čistě účetně a sestavila si výsledovku, tak výnosy byly mnohonásobně vyšší než náklady, které byly ve skutečnosti investicí.

S touto službou své finance ušetříte, je to totiž vaše investice do vás samotných, do svého dobrého pocitu ze sebe.

Najdete svůj styl, do budoucna si budete umět koupit oblečení, které budete skutečně nosit, protože vám bude slušet, uděláte si pořádek ve skříni a zvednete si sebevědomí.

Budete mít jednoduše vždy co na sebe. A to stojí za to.

P. S. Teď mám občas problém, jaký model si zrovna vybrat na sebe, když jich mám tolik. 🙂

 

Přijďte se podívat na naší fanpage: Doučování z účta jinak

Má ráda účetnictví, které ji provází od střední školy a vždy toužila být učitelkou. Je maminkou syna a partnerkou velmi inspirujícího muže. Rozhodla se, že naplní konečně svou cestu, kterou chtěla jít už dávno a účetnictví a učitelství spojila v online projekt doučování z účta. Pomáhá tak lidem, kteří se chtějí nebo potřebují naučit účetnictví, jak elegantně a krok za krokem tento systém pochopit a neztratit se v něm. Můj příběh si můžete přečíst zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.