Doučování z účta

Časové rozlišení

aneb

Jak na akruální princip v účetnictví

Potřebujete rozumět principu časového rozlišení v účetnictví?

 

Potřebujete si ujasnit jednotlivé typy časového rozlišení tak, aby se vám to nepletlo?

 • Chcete si přehledně vybavit typy časového rozlišení a kdy se používají?
 • Chcete mít přehled o typických příkladech časového rozlišení a jejich zaúčtování?
 • Potřebujete si procvičit problematiku na příkladech?
 • Rádi byste měli barevnou vychytávku pro snazší zapamatování?
 • Nechcete číst nudný text, ale raději zapojit i pravou mozkovnu?

Když jsem se učila kdysi o časovém rozlišení v účetnictví, měla jsem nejprve pocit, že se mi všechny ty náklady příštích období a příjmy příštích období nějak pletou. Nebylo hned jasné, kam co patří a jaké jsou typické příklady, kdy to vlastně mám časově rozlišovat. Musela jsem si poznámky číst vícekrát.

Protože jsem vizuální typ, vím, jak je důležité pro snazší zapamatování použití obrázků, barev a schémat. Proto jsem vymyslela myšlenkovou mapu, která Vás provede celou problematikou a navíc ji můžete mít jako bezva přehlednou pomůcku třeba při dalším studiu.

Z e-booku se naučíte:

 • co je to akruální princip v účetnictví
  Čeho se týká a jaké jsou jeho podmínky. Co se časově naopak nerozlišuje.
 • jaké jsou jednotlivé typy časového rozlišení
  Co patří do časového rozlišení aktivního a co do pasivního. Jaké účty používáme.
 • co jsou to dohadné účty a kdy je používáme
  Jaký je rozdíl mezi časovým rozlišením a dohadnými účty. Kam dohadné položky účtujeme.
 • jak se jednotlivé typy zaúčtují na konkrétních příkladech
  K dispozici budete mít konkrétní příklady s řešením a schématem účtování. Další příklady pak najdete v bonusu.
 • kde to všechno najdeme v rozvaze
  Kde jsou účty časového rozlišení zobrazeny v rozvaze.

Reference

"Lituji, že jsem Radku neznala v době, kdy jsem studovala účetnictví. E-book o časovém rozlišení je totiž nejen srozumitelný, plný názorných příkladů a myšlenkových map, ale také vtipný. Kolik trápení nad nesrozumitelnými skripty a mlácení hlavou o zeď jsem si mohla ušetřit... Doporučuji ho každému, kdo se potřebuje do účetnictví hlouběji zavrtat. Studentům, začínajícím účetním, ale i těm, co se potřebují do účetnictví znovu dostat, třeba po rodičovské dovolené. Díky Radce se nejen naučíte, jak s časovým rozlišením v účetnictví pracovat. Navíc totiž pochopíte jeho logiku. A možná si díky tomu účetnictví postupně i zamilujete. Těším se na další e-booky a další zpracovaná témata!"
Lucie Krausováúčetní, www.luciekrausova.cz, www.vysvetlovnik.cz
"Radka mi předložila svůj e-book na téma časové rozlišení. Po jen jeho letmém pročtení jsem si říkala wow, to je krásně zpracované. Časové rozlišení dělá studentům obvykle hodně problémů, pořád ho nemohou pochopit, různě se do něj zamotají a nevidí cestu jak z toho ven. Pokud tedy časové rozlišení pořád nechápete, tak si buďte jistí, že po přečtení a propočítání tohoto e-booku už určitě budete. Vše je hezky vysvětleno, doplněno ilustracemi a spousty příkladů k procvičení."
Martina NýčováCA - certifikovaná účetní a učitelka účetnictví, www.martinanycova.cz
„Děkuji Radce za další skvělou nálož informací. Téma zpracovala přehledně, graficky, názorně a doplnila v Bonusu o potřebné příklady k procvičení. Pro mě se téma časového rozlišení stalo dalším puzzlem do skládačky a rozšířilo mé znalosti v účetnictví. Rozhodně mohu doporučit všem, kteří chtějí problematiku účetnictví prohlubovat a procvičovat.“
Ivana Eliška Jílkováwww.zelenycarodej.cz
„Tento e-book mě hned zaujal, protože jsem slovo "akruální" nikdy neslyšela. Začetla jsem se opravdu s vervou a zjistila jsem, že přístup Radky je úžasný. Dokáže vysvětlit i složitější účtování mně, začátečnici. Jde na to postupně od jednodušších příkladů až po složitější. Také díky bonusu jsem si mohla ověřit nabyté informace. Výhodou je, že se kdykoliv můžu na e-book podívat, jak z tabletu, tak z mobilu. E-book mám díky tomu, stále po ruce, kdybych si potřebovala něco z obsahu připomenout. V příkladech si můžu najít, co potřebuji. Skvělé zpracování.“
Monika Dolenskáwww.harmonie-monika.cz

Na stránkách e-booku najdete:

 • Základní myšlenkovou mapu, která se krok za krokem (kapitolu za kapitolou) doplňuje o nové znalosti.
 • Obrázky, schémata účtování, vše přehledně a názorně.
 • Praktické příklady s řešením, jak zaúčtovat.
 • Průvodce celým e-bookem - komiksové studenty Jeníčka a Mařenku, kteří formou dialogu zodpovídají otázky k tématu.

Kolik ten "rozlišený čas" vlastně stojí?

Cena e-booku je 190, - Kč

Jsou to vlastně dvě kafe u "Kosti", které byste koupili sobě a své učitelce doučování, jen byste jí ještě museli zaplatit 350, - Kč za vyučovací hodinu a stejně byste nestihli zdaleka všechno probrat.

E-book je přehledný, barevný, plný schémat a obrázků, které podpoří pravou mozkovou hemisféru a tím se lépe informace pamatují. Zatímco levá strana mozku se věnuje čistě logice, abyste si uměli vše nakonec odvodit a na zapamatování Vám stačila nakonec jen ta přehledná mapa. 

BONUS  ZDARMA

pouze k e-booku

Studium je potřeba uvést do praxe, aby vše správně fungovalo. 🙂

Proto jsem pro vás připravila přehledný bonus s dalšími příklady k procvičení včetně jejich řešení.

Bonus v hodnotě 99,- Kč máte ode mě k e-booku ZDARMA.

Možná vám ještě něco málo vrtá hlavou:

 • Budu tomu přesto rozumět? Naučím se účtovat?
  Texty e-booku nejsou dlouhé, jsou výstižné, obsahují ty nejdůležitější informace k pochopení tématu. Každý krok je doplněn konkrétním příkladem se schématem účtování.
 • Stejně si to nezapamatuji, jsou to suchá data a plete se to.
  K zapamatování slouží myšlenková mapa. Ve finále vám bude stačit jen tato stránka, abyste se orientovali a našli vždy správnou odpověď. Barvy a obrázky vás podpoří.
 • Nebude to moc dlouhé čtení?
  E-book má sice 64 stránek, ale převážnou část zabírají schémata, příklady a mapy. Také jsou tam obrázky Jeníčka a Mařenky. Nejedná se o učebnici s tunou textu a dalším metrákem informací pod čarou.
 • Garance spokojenosti
  Záleží mi na Vás a chci, abyste došli ke svému cíli v klidu. Pro Váš pocit bezpečí nabízím 30denní garanci spokojenosti. Jestliže zjistíte, že Vám e-book nepřinesl žádné nové informace nebo vychytávky a nemá pro Vás žádný přínos a to do 30 dnů od jeho zakoupení, napište mi a já Vám vrátím všechny peníze zpět.

Neváhejte a pojďte spolu se mnou a našimi průvodci objevovat tajemství časového rozlišení v účetnictví.

Bojovka startuje právě zde.

Klikněte na tlačítko "Objednat e-book" a na další stránce vyplňte objednávku.